facebook   twiter youtube

Papugarnia Carmen - Marywilska 44, Warszawa

TELEFON: 799 090 080 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

Jakie korzyści rozwojowe może dawać spotkanie z papugami?

Spotkanie z papugami daje korzyści poznawcze, ale także kształtuje umiejętności społeczne. Dzieci obserwują zachowania papug. Uczą się kontaktu z nimi, rozwijając empatię. Poprzez komunikację z tymi fascynującymi stworzeniami podnoszą swoje kompetencje komunikacyjne, nie tylko wobec zwierząt.

 

Jakie konkretne korzyści płyną z obcowania z papugami? 

Na przykład, co nie jest oczywiste, rozwój mowy. Kontakt z papugami często stymuluje rozwój umiejętności językowych u dzieci, ucząc ich nowych dźwięków i słów. Ponadto, dzieci uczą się szacunku do zwierząt, co jest ważne dla rozwoju empatii i odpowiedzialności.

 

Czy są różnice w korzyściach w zależności od wieku dziecka? 

Tak, zdecydowanie. Dla najmłodszych, to świetna forma stymulacji sensorycznej i rozwijania umiejętności obserwacyjnych. 

Dla starszych dzieci, interakcja z papugami może być formą terapii, pomagając w radzeniu sobie ze stresem czy problemami emocjonalnymi.

 

Jak zachęcić rodziców do odwiedzenia papugarni?

To nie tylko atrakcja edukacyjna, ale także miejsce, gdzie dzieci odkrywają fascynujący świat przyrody. Zachęcam rodziców do doświadczenia tego razem z dziećmi – to niezapomniane chwile, które mogą wpłynąć pozytywnie na ich relację.

 

Czy są konkretne przypadki, które Państwa szczególnie zaskoczyły?​ 

Mieliśmy dziecko, które wcześniej miało trudności w komunikacji z rówieśnikami. Dzięki zajęciom w papugarni, zaczęło się otwierać, nawiązywać kontakt z innymi dziećmi. To dowodzi, jak spotkania z papugami mogą wpływać na rozwój społeczny.

 

 

W co się ubrać na wizytę?
Papugi są niszczycielskimi zwierzętami. Mogą próbować dla zabawy rozgryzać suwaki, guziki lub elementy biżuterii, co niestety stanowi dla nich zagrożenie. Z tego powodu przed przyjazdem najlepiej jest zostawić całą biżuterię (kolczyki, pierścionki, łańcuszki, bransoletki, zegarki, okulary przeciwsłoneczne) w domu, jako że należy ją obowiązkowo ściągnąć przed wejściem. 
Zalecamy zabranie ze sobą gładkiej bluzy z kapturem, która skutecznie zabezpieczy skórę podczas kontaktu z papugami.
Prosimy o unikanie wszelkiego rodzaju cekin, guzików, suwaków, perełek lub o odpowiednie ich zabezpieczenie. 
Trzeba się też liczyć z ewentualnymi papuzimi poprawkami krawieckimi - stąd też najlepiej jest założyć na siebie coś czego nie szkoda ????
Najlepiej jest też związać długie włosy, aby uniknąć zaplątania.

 

 

Czy są ograniczenia wiekowe? Można odwiedzić papugi z małymi dziećmi? 
Nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe, jednak wizyta z małym dzieckiem musi być przemyślana. Ptaki będą siadały na ramionach czy głowach, więc zalecamy ubranie dziecka "na cebulkę" oraz wyposażenie go w gładkie nakrycie głowy i rękawiczki, co znacząco zwiększy jego komfort. 
Możliwy jest wjazd z wózkami dziecięcymi, jednak trzeba mieć na uwadze ciekawską naturę papug, które mogą próbować chwytać za elementy wyposażenia wózka. Polecamy zabezpieczyć wrażliwe elementy cienkim kawałkiem materiału np. pieluchą, kocykiem.
 

 

 

Czy w papugarni można robić zdjęcia?

Tak, trzeba jednak pamiętać o wyłączeniu lampy błyskowej przed wejściem. Zdjęcia z naszymi podopiecznymi mogą być wykorzystane jedynie do użytku prywatnego. Przy udostępnianiu ich w mediach społecznościowych prosimy o oznaczenie.

 

 

Czy można karmić własną karmą?

Nie, dieta mieszkańców Hali Lotów jest ułożona w sposób, który odpowiada potrzebom gatunkowym papug. Karma pochodząca z nieznanego przez nas źródła może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych u naszych ptaków, w tym stanowi ryzyko zatrucia. Stąd też należy karmić papugi jedynie przysmakami zakupionymi na miejscu.

 

 

Ile przeciętnie trwa wizyta? Czy wejścia odbywają się w określonych godzinach?
Na Hali Lotów można przebywać do 1,5 godziny. Zazwyczaj odwiedziny trwają od około 40 minut do godziny, jednak jest to kwestia bardzo indywidualna. Odwiedzający mogą wejść do papugarni o dowolnej porze, o ile mieści się ona w godzinach otwarcia.
 

 

 

Czy wizyta wymaga rezerwacji?

Nie, nie wymaga. Jedynie odwiedziny z grupą zorganizowaną liczącą powyżej 15 osób wymagają uprzedniego kontaktu telefonicznego bądź mailowego. 

 

 

 

PAPUGARNIA CARMEN 

PARK HANDLOWY MARYWILSKA 44, Warszawa


adres

Adres:

ul. Marywilska 44, 03-042 Warszawa

facebook twiter youtube  


DANE KONTAKTOWE 


telefon

telefon:  799 090 080

mail

warszawa.m44@papugarniacarmen.com


 JAK DO NAS TRAFIĆ

Znajdziesz nas w sąsiedztwie Parku Trampolin, wejście główne do budynku - koło sklepu Żabka.  Najbliższa stacja kolejowa to: Warszawa Żerań - linie R9, R80, R90, RE90, S3, S4.
Dotarcie do kompleksu ze stacji zajmuje ok. 15 minut piechotą. Jest też możliwa przesiadka w autobusy linii 126, 705, 735, 736.
Najbliższe przystanki autobusowe to: Kupiecka - linie 126, 735 oraz Płytowa - linie 126, 326, 705, 735, 736

Realizacja  - MTI24